synkowo

synkowo

wtorek, 27 listopada 2012

Rola.


Byciem najmłodszym w rodzinie Syn nasz nie nacieszył się zbyt długo. Po niecałym roku trzeba było miejsce na tronie ustąpić kuzynom i to w podwójnym wydaniu. Tymoteusz stał się szczęśliwym posiadaczem już trzech kuzynów w pierwszej linii, bo tych w drugiej choćby tylko do lat czterech to by się sporo zebrało. Jest i Miłosz, Jakub, Piotrek, Antek, Michalina, Amelia czy Łucja. Nie da się ukryć, że królują chłopcy, mimo wszystko rodzi się ich w naszej rodzinie więcej. Niewątpliwie rola starszego kuzyna to bardzo odpowiedzialne zadanie. I tak Syn nasz spotykając się z Jasiem i Frankiem potrafi: wytrzeć im ślinkę pieluszką, podać smoczek tudzież niekapka, poczytać książkę czy chwilę ponaśladować ich poginając jak oni na czterech, sprawiając tym chłopakom radość i przyciągając ich zainteresowanie. Przekomicznie to wszystko wygląda i aż chce się patrzeć i sięgać myślami naprzód jak to będzie niedługo, za rok, dwa czy trzy, gdy już będą potrafić mówić i walczyć o swoje.  

10 komentarzy:

 1. Nasz nadal najmłodszy ;) a wiesz u mnie w rodzinie to ja najmłodsza była od urodzenia po narodziny Konuska - i zawsze słyszałam na uroczystościach rodzinnych "Kto zmywa...? Najmłodszy w rodzinie!" :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle! Aż taka przerwa?! :) U nas do roli najmłodszego należało zawsze rozdawanie prezentów od Gwiazdora,przez kilka lat udało mi się załapać, ależ to lubiłam! Tymek także czynił honory w zeszłym roku :)

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że i u nas będzie takie "podawanie smoka i niekapka" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno! Już się nie mogę doczekać Waszej fotorelacji! :>

   Usuń
 3. Ale O jest już dorosły (zwłaszcza to drugie zdjęcie) no i jaki odpowiedzialny!

  OdpowiedzUsuń
 4. ale fajnie!! u nas brak dzieci takich małych :/

  OdpowiedzUsuń
 5. A u nas cała masa dzieci: od strony męża nasz Bobas będzie 12. maluchem, od mojej 3., ale mam 5 rodzeństwa ciotecznego, ktore tez może niedlugo zacząć "pączkowac";)

  Tymkowi ladnie w zielonym!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny Twój synek i takiego samego pancura ma na głowie jak mój;) Mój Tymek (Tymon nie - teusz;) zdetronizowany po 7 mcach hegemonii przez brata ciotecznego;) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tymoteusz jest już taki dojrzały :)

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas też nasz synek jest najstarszy a po nim się posypało, kuzynów wielu, dziewczynek w rodzinie na razie brak :(

  OdpowiedzUsuń