synkowo

synkowo

środa, 8 maja 2013

Dorosłość.

Śmiem twierdzić, że Syn mi wydoroślał z dnia na dzień. Po pierwsze, przestał się budzić w nocy (hurraa!). Po dwóch latach przesypiam caałe noce i jest cudownie móc zawinąć się w ciepłej kołderce i z niej nie wyłazić, do czasu, gdy o 5.30, a najpóźniej o 6 da się słyszeć wołanie Mamuuusiuu, Tattusiuu. Po drugie, dzień drugi pieluchujemy Syna tylko w nocy i zdaje się, że jesteśmy bardzo blisko pożegnania się z pieluchą. Choć Syno nocnikuje się od dłuższego czasu, bo zapoznanie z Mr Nocnkiem odbył dość wcześnie, tym razem bardzo świadomie z pieluchy SAM rezygnuje. Dwudniowy trening na działce bardzo się przydał, bo choć Tymek wołał co drugie siku, po majówce któregoś dnia zaprotestował włożeniu pieluchy. Zdziwienie całej rodziny było wielkie, ale skoro Syno nie chce, to nie. Od tego czasu Tymek bryka w majciochach, siku woła, a dziś rano sam nasikał do nocnika nie zdejmując pidżamy, a siuśki poszedł wylać do klozetu. To się nazywa samoobsługa! 


11 komentarzy:

 1. mój jeszcze bobas na całego, jak pochwaliłma na blogu że przesyia nce to do razu zaczął się budzić i też mamy pierwsze sukcesy bezpieluchowe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas ta sielanka trwa już ponad dwa tygodnie, więc mam nadzieję, że nic się nie zmieni w tej kwestii ;)

   Usuń
 2. no proszę :) i kiedy to zleciało? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba najczęściej zadawane pytanie w naszym domu ;)

   Usuń
 3. O jak wspaniale! No rośnie Tymoteusz, nie ma co dyskutować! Gratuluję tych nocy i sikania, super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rośnie, rośnie! Miałam rację pod poprzednim postem, idzie w górę jak burza! I dziękujemy za gratulacje: jedno i drugie jest niezwykłą ulgą dla rodziców :)

   Usuń
 4. Pielucha to wyzwanie numer jeden na najbliższe miesiące :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się zdawało, że to będzie tak trudno i przede wszystkim dużo ciężej niż z wygodną pieluchą, no bo wysadzać trzeba itd., a tu guzik, jest super! Syno sika tylko kilka razy dziennie, pięknie woła i podejrzewam, że poświęca się wysadzeniu mniej czasu niż zmienianiu pieluchy :)

   Usuń
 5. Zazdroszcze :)
  Brawo dla Tymka :)

  OdpowiedzUsuń