synkowo

synkowo

sobota, 1 września 2012

Imieniny.


22 sierpnia obchodziliśmy imieniny Syna naszego. To, że Tymoteusz zostanie Tymoteuszem wiedzieliśmy już, nim okazało się jakiej płci będzie nasze dziecko. Chcieliśmy, by imię jego miało angielski i niemiecki odpowiednik. Nie wiadomo, jak kiedyś potoczą się jego losy, gdzie będzie żył. Po Tacie ma szansę na niemieckie obywatelstwo, gdy osiągnie pełnoletność. Dzięki Mamie, mam nadzieję, będzie mówił płynnie po angielsku. Zdziwiona jestem, jak wiele zdrobnień udaje nam się uzyskać z tego imienia. Nasz Tymoteusz jest nie tylko Tymkiem, Tymusiem, Tymeczkiem, ale i Tymuniem, Tymoniakiem, Tymciem, Tymulem, Tymem, Tymuńciem czy Tymoszkiem. Synkowe imieniny obchodziliśmy hucznie, głównie dzięki Dziadkom, którzy nie przepuścili okazji, by wnuka obdarować prezentami. Babcia upiekła specjalnie dla Tymka czekoladowy tort z wiśniami i po raz pierwszy w swoim siedemnastomiesięcznym życiu Syn nasz miał niepowtarzalną okazję skosztowania czekolady! Tymek dostał przewspaniały samolot zdalnie sterowany, który wydaje dźwięk prawdziwie startującego plejna. Od nas otrzymał książeczkę z serii Mały Chłopiec, Karetka Mietka, w związku z fascynacją pojazdami na sygnale. Tymek jest obecnie na etapie ijoijo. Podczas każdej wycieczki rowerowej, przejeżdżamy obok szpitala, aby obejrzeć ambulanse. Bajka Strażak Sam jest hiciorem, głównie piosenka na wstępie, Syn domaga się puszczania jej kilkakrotnie. Od drugich Dziadków Tymek dostał wóz strażacki oraz pieska Fisher Price, którego z zadowoleniem prowadza na sznureczku po całym mieszkaniu.  Ostatnie zdjęcie perfekcyjnie oddaje zadowolenie Tymka po imieninowym dniu!


10 komentarzy:

 1. Najlepszego Tymek!!!
  Czasem na zdjęciach przypomina mi mojego Nikosia:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tymku!! Najlepszego!!! :)))

  Też planujemy hucznie :) Specjalnie obchodzimy imieniny długo długo po urodzinach bo inaczej miałby tylko dwa dni przerwy jakbyśmy obchodzili pierwsze i dostawałby zapewne tylko jedne prezenty :P Wiadomo, że bym tak dziecku nie zrobiła :D A imię także mamy uniwersalne :)

  Siostra męża nas zaopatrzyła w większość książeczek z tej serii co "Karetka Mietka" i Młody bardzo je lubi :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. buziaki z okazji imieninek ! ostatnie zdjęcie jest piękne !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. :) Sto lat!
  My tak samo mieliśmy wybrane imię jeszcze zanim byłam w ciąży:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego Tymonku!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W imieniu Tymkowym dziękujemy za wszystkie życzenia! :):)

  OdpowiedzUsuń
 7. a jeszcze można zdrabniać Tymianek ;-)

  Pozdrawiam
  Nessie
  www.potworispolka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. najlepszego - jak pięknie sam wcina :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Spóźnione - Wszystkiego Najlepszego!!!

  Zamknęłam bloga, a chciałabym Cię dodać jako czytelniczkę więc jeżeli masz ochotę to napisz do mnie - agata.kupczyk816@gmail.com

  OdpowiedzUsuń