synkowo

synkowo

niedziela, 23 listopada 2014

Dwoje dzieci i ja.

Od zawsze chciałam mieć dwoje dzieci. Czuję się spełniona jako mama dwójki i jest mi coraz łatwiej, głównie dzięki dobrej organizacji. Nie da się jednak ukryć, że czasu synowi poświęcam mniej niż przed narodzinami siostry i myślę, że z każdym kolejnym dzieckiem  czasu tego ubywa. Pola rośnie, potrzebuje coraz więcej uwagi. Czasem trzeba wybrać, komu jej więcej przeznaczyć w danej chwili. Cieszy mnie trzyletnia różnica wieku między dziećmi, bo patrząc na nie, wiem, że za rok czy dwa będą się razem bawić. Dwoje dzieci to także mniej czasu dla siebie samej, jedną książkę czytam przez trzy miesiące, do czasopism kobiecych nie zajrzałam od narodzin córki. Telewizora nie włączyłam od nie pamiętam kiedy, a i na film, który często proponuje mi wieczorem mąż nie mam zwykle sił. Kawę często piję w pośpiechu, w towarzystwie dzieci. Długa kąpiel to raczej rarytas. Nie odczuwam jednak tego braku czasu dla siebie, bo jestem matką od prawie czterech lat i przywykłam, że najpierw dzieci, później ja. Zadziwiające, jak szybko wcielamy się w nowe role. Ja czuje się, jakbym od zawsze miała dwoje dzieci.


5 komentarzy:

 1. Pisz, pisz takie rzeczy:) bardzo się cieszę, że tak dobrze sobie radzisz i taki spokój i radość płyną od Ciebie:) doganiam Cię powolutku, zaraz i ja będę przeżywać podobne emocje, będę doświadczać podwójnego macierzyństwa. Twoje słowa są jak obietnica: będzie dobrze i pięknie:)
  Czerpię z Waszej radości!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak, bardzo szybko wcielamy się w ńowe role. Chociaż muszę przyznać, ze przy pierwszym dziecku było mi znacznie trudniej odnaleźć sie w nowej rzeczywistości. Przy drugim było dużo łatwiej i nawet konieczność codziennego wystawiania przed 7 już tak nie boli ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. cudne dzieciaczki :) szybko przyzwyczajamy się do dobrego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widac na zdjeciach, ze sa razem wspaniali. Tez mi sie podoba taka roznica wieku. Nic sie nie przejmuj, ze mu poswiecasz troche mniej czasu. Tymej jest juz w takim wieku, ze rozumie czemu tak sie dzieje. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastycznie :))) ja nie mogę się doczekać planowania drugiego, tak trudno jest się wstrzymywać !

  OdpowiedzUsuń