synkowo

synkowo

niedziela, 6 maja 2012

Niekapki.

Pomimo, iż już dawno zaopatrzyliśmy się w kubki niekapki, Synko zamiast pić z nich, obgryzał je i bawił się nimi. Zrezygnowana odstawiłam je na półkę i podawałam Jemu wodę tylko z butelki. Ostatnimi czasy Syn dopomina się o picie, wskazuje palcem tam, gdzie stoi butelka i krzyczy ammm! Niejednokrotnie pił też już wodę ze szklanki i z plastikowej butelki, choć nie obeszło się bez mokrych ubrań. To skłoniło mnie do ponownego wyjęcia niekapków i tym razem Synko pozytywnie zdał test picia z niekapka Lovi. Jednakże, gdy podałam Jemu wodę w kubku NUK z plastikowym ustnikiem, bawił się, uderzał kubkiem, kombinował, ale nie potrafił pić. To samo tyczy się kubeczka Lovi 360 stopni. Obryza, lecz nie pije. Uznałam, że skoro Lovi się sprawdza, zakupimy jeszcze kubeczek NUK z miękkim ustnika. Będzie lada dzień, mam nadzieję, że zda egzamin. Poważnie przymierzam się też do zakupu kubeczka Doidy, myślę, że w warunkach domowych będzie idealny. 
NUK w wersji niebieskiej-nowy nabytek


Lovi

NUK

Lovi 360

                                                           

12 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kupiłam ustniki niekapkowe do butelek Aventu i te sprawdzają się najlepiej. Właśnie zrezygnowaliśmy z miękkich i wprowadziliśmy twarde i pije się pije :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe rozwiązanie z tym ustnikiem, z nuka fajnie wygląda :) ale jak zwykle ... jak dziewczynka to ten wstrętny róż :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Mam wrażenie, że producenci gadżetów "dziewczyńskich" nie wiedzą, że istnieje kolor czerwony, fioletowy czy żółty, a nawet zielony. Róż jest WSZECHOBECNY! fuj!

   Usuń
 4. Majka pije z Mam z miękkim ustnikiem i z Doidy

  OdpowiedzUsuń
 5. My mamy NUK'a z miękkim ustnikiem i Ania pije w nim od 6 mż. Radzi sobie świetnie, szybko załapała jak trzeba przechylić by wszystko wypić. Doidy też mamy, ale stosujemy tylko w domu z pomocą rodziców, w innym wypadku wszystko było by rozlane:) Powodzenia i myślę, że Twój Synko szybko nauczy się pić z nowego NUK'a.

  OdpowiedzUsuń
 6. myślę aby powoli wprowadzić niekapek.
  nie wiem czy nie za szybko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smialo wprowadzaj, to odpowiedni czas.

   Usuń
 7. A u nas jakos niekapek sie nie sprawdzil.
  Mikolaj woli doidy kubeczek, jednak nie zawsze jest mozliwosc z takiego kubka pic.
  Na spacery jednak biore ze soba niekapek z miekkim ustnikiem. Mlody pije, ale bardziej zaiteresowany jest ugniataniem ustnika i wylewaniem zawartosci!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! U nas obryzanie, u Was ugniatanie ;) każdy ma swój sposób na zabawkę hehe!

   Usuń
 8. My dopiero do niekapka się przymierzamy i przyznam, że mam wielki znak zapytania nad głową, bo się nie znam:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba najpewniej będzie zacząć od niekapka z miękkim ustnikiem, najbardziej przypomina butelkę. Ten, który mamy Lovi, ma twardy, aczkolwiek nie plastikowy, a gumowy. Natomiast ten, który zamówiliśmy, ma zupełnie mięciutki.

   Usuń