synkowo

synkowo

wtorek, 24 lipca 2012

Przyjaźń.


Jeśli chodzi o przyjaźń w moim życiu odgrywa ona ogromną rolę. Ten, kto prawdziwych przyjaciół ma, wie o czym mowa. Przyjaciółki mam trzy niezmienne od lat dwunastu. Pomimo, iż drogi nasze zaczęły rozchodzić się na studiach, przyjaźń trwa. Wciąż ta sama, mocna, prawdziwa. Mieszkamy w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Widzimy się kilka/kilkanaście razy do roku, ale to wystarczy. Byłyśmy i będziemy ze sobą w najważniejszych momentach w naszym życiu. To przy jednej z przyjaciółek mych zrobiłam pozytywny test ciążowy, ściskałyśmy się ze łzami szczęścia w oczach. To przyjaciółki moje czekały pod drzwiami porodówki, gdy na świat przychodził nasz Syn. To jedna z nich za dwa miesiące stanie koło mnie przed ołtarzem i będzie mym świadkiem. Niesamowita wdzięczność jest we mnie za to, że je mam i mogę dzielić się z nimi tym, co w mym życiu najpiękniejsze. W wieku lat szesnastu nocowałyśmy w wakacje pod namiotami nad jeziorem, piłyśmy piwo i zaśmiewałyśmy się do rana. Co roku przez całe liceum jeździłyśmy w tym samym składzie na takie wypady. Dziś nieopodal tego miejsca z jedną z mych przyjaciółek spędziłam dzień z naszymi dziećmi. Dziwne to i wspaniałe zarazem, jak wszystko się zmieniło. Jak się postarzałyśmy, zmieniłyśmy, dojrzałyśmy, a przyjaźń wciąż trwa. 
10 komentarzy:

 1. To musiał być wspaniały dzień!
  Ja na co dzień tęsknię za swoją przyjaciółką, ale faktycznie tej prawdziwej przyjaźni wystarczy kilka spotkań w roku i świadomość, że w najważniejszych momentach po prostu JEST.

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniale, ja prawdziwą mam jedną
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przyjazn jest na wage zlota w dzisiejszych czasach

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę, ja nie miałam takiego szczęścia i wszystkie przyjaźnie okazywały się rozczarowaniem...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie to napisałaś.
  Prawdziwa przyjaźń jest bezcenna. Ja coraz częściej przekonuję się o tym na własnej skórze. I każdego dnia dziękuję za te prawdziwe przyjaźnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. i teraz Wasze dzieci, patrząc na Waszą przyjaźń, uczą się, jakie to wspaniałe mieć kogoś tak bliskiego! :) jest super!

  OdpowiedzUsuń
 7. To wielkie szczescie miec okazje trafic na ludzi, ktorych mozna nazwac przyjaciolmi...
  Ale Synek rosnie szybciutko :)

  OdpowiedzUsuń